27 Temmuz 2016 Çarşamba

HASAN KORKMAZCAN: "Türkiye birlik içinde FETÖ darbesi ile mücadele ederken “Yeni Anayasa” talebi Türkiye’ye sabotaj olacaktır..."

MİLLİ ANAYASA HAREKETİ BAŞKANI HASAN KORKMAZCAN: “YENİ ANAYASA TALEBİ” TÜRKİYE’YE SABOTAJDIR

MİLLİ Anayasa Hareketi Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan KORKMAZCAN Türkiye birlik içinde FETÖ darbesi ile mücadele ederken “Yeni Anayasa” talebinin Türkiye’ye sabotaj olacağını bildirdi.
Hasan KORKMAZCAN, Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN başkanlığında yapılan; Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali YILDIRIM, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ve MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin katıldığı zirveyi ve sonrasında yapılan “Yeni Anayasa” açıklamasını değerlendirdi.
Zirve sonrasında yapılan açıklamada “Yeni Anayasa”dan söz edildiğini kaydeden Hasan KORKMAZCAN, “Şu anda Türkiye’ye yönelik saldırıya karşı milli bir duyarlılık oluştu. Herkes darbeye karşı birlikte hareket etti. Bu birlikteliği bozacak her türlü hareketten kaçınmak gerekir. Türkiye birlik içinde FETÖ darbesi ile mücadele ederken ‘Yeni Anayasa’ talebi bu birliği bozar. 
Bu girişim Türkiye’ye sabotaj olur. Yaşanan darbe girişimi mevcut anayasadaki boşluklardan kaynaklanmadı” dedi.
Türkiye’nin birliğini bozmak için fırsat bekleyen çevreler olduğunu vurgulayan KORKMAZCAN, bu çevrelere alet olunmamasını istedi. KORKMAZCAN şunları söyledi: “Şu anda tek gündemimiz milli birlik ve bütünlüğümüzü korumak olmalıdır. İç ve dış terör odaklarının etkisiz kılmak için çalışılmalıdır. Bunu olumsuz etkileyecek, halk arasına nifak sokacak girişimlerden uzak durulmalıdır. Milli Anayasa hareketi olarak bu konudaki görüşlerimizi bir bildiri ile açıklayacağız.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder